Aktualitet

Vrasja e Xhuvanit/ Bardhi-Berishës: Babi i Zenit prit hetimet dhe do turpëroheshBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:16 - 01/07/22 |
Opi Nion

Deputeti Gazment Bardhi ka reaguar pas akuzave të forta të bëra nga kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha,  lidhur me vrasjen e Pjerin Xhuvanit në qytetin e Elbasanit disa ditë para zgjedhjeve të 25 prillit.

Bardhi i është përgjigjur Berishës duke thënë se duhet të presë me qetësi përfundimin e hetimeve,  dhe se “ai duhet të ndjehet i turpëruar që barazoi sakrificën e demokratëve me Bandat e Elbasanit”.

“Babi Zenit” të pres me qetësi përfundimin e hetimit, dhe do kuptojë që unë as braktisë e as mohoj askënd. Ai duhet të ndjehet i turpëruar që barazoi sakrificën e demokratëve me Bandat e Elbasanit. Unë nuk jam “Babi i Zenit”, që nuk e njeh baxhanakun e tij për të mbrojtur Zenin”, tha Bardhi.

Në konferencën e sotme për mediat, Berisha tha se Arbër Paplekaj ka qëlluar me armë ndaj Xhuvanit për vetëmbrojtje, ndërsa Gazment Bardhi e ka braktisur atë.

Berisha ka akuzuar sërish Bardhin se është i implikuar në ngjarje së bashku me Taulant Ballën.

Pas