Kronikë

Vrasja e vëllezërve Haxhia,GJKKO burg për 2 të arrestuarit nga Fushë Kruja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:07 - 19/06/21 |
Opi Nion

GJKKO ka caktuar ditën e sotme masën e sigurisë “Arrest me burg” për Enver Divën dhe Besian Xhixhën.

Dy të dyshuarit mendohet se kanë kryer vrasje në bashkëpunim të vëllezërve Haxhia në Durrës rreth një vit më parë.

Besian Xhixha dhe Enver Diva u arrestuan para pak ditësh nga Policia e Durrësit, e cila deklaroi se nga hetimet e kryera dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri tjetrin, kanë krijuar dhe siguruar mjetet për kryerjen e vrasjes së shtetasve Besmir dhe Viktor Haxhia./Opinion.al

Pas