Aktualitet

Vrasja e Klodian Rashës/ Hidhet shorti, zgjidhet gjyqtari i dosjes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:46 - 18/03/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme Gjykata e Tiranës ka hedhur shortin për dosjen e vrasjes së 25-vjeçarit, Klodian Rasha nga efektivi i policisë, Nevaldo Hajdaraj.

Mësohet se shorti për shqyrtimin e kësaj çështjeje i ka rënë gjyqtarit, Bedri Qorri, ndërsa seanca paraprake është caktuar të zhvillohet më datë 26 mars, në orën 10:00, ku gjykata do të vendosë nëse do pranojë apo jo kërkesën e prokurorisë për ta kaluar për gjykim këtë dosje.

Mbi ish-efektivin e forcave Shqiponja rëndon akuza e vrasjes me dashja. Fillimisht ai u arrestua me akuzën e vrasjes e kapërcimit të kufijve të mbrojtjes së nevojshme, por më pas hetimet zbuluan se vrasja është bërë me dashje dhe mund të evitohej./Opinion.al

Pas