Kronikë

Vrasja e çiftit Pasho, fqinjët: Pamë Elonën duke mbajtur dy valixhe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:23 - 23/12/20 |
Doriana Çepunaj

Autoritetet në Itali po vijojnë hetimet për zbardhjen e vrasjes së çiftit Pasho. Mediat italiane kanë publikuar dëshmi të fqinjëve, një ditë pas arrestimit të Elona Kaleshit.

Sipas tyre pak ditë pas zhdukjes së çiftit, është parë një vajzë me karakteristikat fizike të Elonës, e cila ka dalë nga apartamenti në lagjen Novoli, duke mbajtur dy valixhe, prej të cilave rridhte lëng në ngjyrë të kuqe.

Apartamenti në fjalë është vënë nën sekuestrim nga autoritetet gjyqësore e pritet të kryhet analizimi teknik nga ana e policisë shkencore, ku do të kërkohen gjurmë gjaku apo biologjike të çiftit Pasho.

Për motivet e vrasjes, prokuroria ka bindjen se lidhen me shumën prej rreth 40 mijë euro që çifti Pasho posedonte.

Eshtrat e bashkëshortëve, Shpëtim dhe Teuta Pasho, u gjetën në autostradën Firence-Pisa-Livorno në afërsi të burgut Solliciano, pasi u copëtuan dhe u futë në 4 valixhe. Nga hetimet rezulton se Shpëtim Pasho është vrarë me thikë, në kohën kur ai po flinte gjumë, prandaj në trupin e tij nuk ka shenja dhune, ndërsa Teuta Pasho, është rrahur për vdekje, dëshmi për një gjë të tillë janë hematomat dhe kockat e thyera të gruas./Opinion.al

Pas