Kronikë

Vrasja e 19 vjeçarit grek, 20-vjeçari shqiptar pendohet: Do them të vërtetënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:40 - 10/02/22 |
Opi Nion

Mediat greke kanë shkruar ditën e sotme për dorëzimin në polici të 20-vjeçarit Roxhers Demirazi, i cili akuzohet për vrasjen e 19-vjeçarit grek Alkis Kampanos, pas sherrit mes dy tifozërive të futbollit në Selanik.

Duke folur për protothema.gr, avokati i tij zoti Spyratos shprehet se i kërkuari kishte gjetur strehë në shtëpinë e gjyshes, ndërsa tregon se kishte kuptuar “peshën e çështjes”.

“Më vjen keq që u largova. Dua të kthehem dhe të gjykohem, të them të gjithë të vërtetën për atë që ndodhi në të vërtetë atë natë. “Më vjen shumë keq,”, ka thënë 20-vjeçari i arrestuar, ndërsa fjalët e tij janë riprodhuar përmes avokatit.

Vlen të theksohet se ndaj 20-vjeçarit ditën e djeshme u lëshua një urdhër arresti ndërkombëtar. Ndërkohë i riu u vetëdorëzua  pasditen e kësaj të enjteje në Komisariatin e Korçës./Opinion.al

Pas