Aktualitet

PD prezanton kandidatin për Durrësin,Duma: Kemi kandidatë të pastër, të papërlyerBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:14 - 10/02/22 |
Opi Nion

Këtë të enjte Partia Demokratike ka prezantuar kandidatin e Bashkisë së Durrësit, Luan Hotin për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit.

Në fjalën e saj, nënkryetarja e PD-së, Grida Duma deklaroi se demokratët nuk janë militantë që mund t’i tërheqësh dot nga hunda nëpër foltore pas foltoreje.

Sipas Dumës, PD hap sot fushatën me mbështetjen e më të fortëve, më besnikëve e më të pastërve.

“PD hap sot fushatën me mbështetjen e më të fortëve dhe më besnikëve e më të pastërve. Jemi bashkë me kolegë, miq, me ata që janë palca kurrizore e PD-së. Bashkë me ne janë disa pamje të reja rinore. Nuk është e tepërt që asnjëri nga ne të flasë për veten, për fitoren për sakrificën dhe për elementë që e bëjnë politikën të vërtetë. Jam durrsake, shumë rrallë e them në publik se duhet të përfaqësojmë Shqipërinë. Për të ardhur këtu kalojmë tek qendra, në fytyrën time kam një vragë që më ka ndodhur kur kam qenë e vogël tek shatërvani. Kush e njeh Durrësin e vjetër, fëmijët në atë kohë, ne kishim atë daljen tek Vollga ose tek qendra tek shatërvani i vjetër. Më vjen shumë mirë që kam një vragë nga ai shatërvani.

Jam e bindur që shumë ndjejnë dhimbje që durrësakët, ata që qanin kur humbte jetën një këngëtar italianë, ata që e flasin italishten si gjuhën e dytë. Na kanë thënë shumë për mënyrën e të bërit fushatë. Durrsakët nuk janë militantët që mund t’i tërheqësh përhundësh ose çuditen foltore pas foltore. Janë qytetarë të cilët nëse realisht besojnë, arrijnë ta ndëshkojnë pushtetin siç do ta ndëshkojnë këtë herë. Ne themi është bashkia e dytë në republikë, për nga burimet. Është bashkia e parë, që më të mirët e vetë të mos ja lërë Tiranës apo të ikin jashtë shtetit. Durrësi është bashkia e parë për nga vlerat. PD ka trupën më dinjitoze të kandidatëve, më të pastër më të papërlyer” – tha Duma.

Pas