Aktualitet

Vranësira dhe shi gjatë paradites, çfarë pritet të sjellë pasditjaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:23 - 24/11/22 |
Opi Nion

Vendi ynë gjatë pjesës së parë të ditës do të ketë një mot me vranësira dhe reshje të pakta shiu në zonat Veriore dhe pjesërisht Juglindore. Ndërsa në orët vijuese, parashikohet të ketë përmirësim gradual të motit, ku gjatë pasdites dhe mbrëmjes do të ketë alternime kthellimesh të shpeshta dhe kalime të pakat vranësirash.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 16°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Pas