Kryesore

Vranësira dhe rrebeshe shiu, si parashikohet moti për ditën e sotme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:50 - 06/10/20 |
Al Do

Sipas MeteoAlb vendi do të shoqërohet me vranësira të dendura dhe rrebeshe shiu.

Në zonat veriore herë pas here do të shfaqen në formë shtrëngatash.

Këto kushte atmosferike mbeten prezente deri në orët e vona të pasdites, kur moti pritet të përmirësohet përkohësisht.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 26°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

Pas