Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu në këto zona, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 04/11/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të jetë nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësira të pakta në zonat Jugore. Ndërsa, në veri dhe zonat qendrore vranësirat do të jenë disi më të dukshme duke sjelle reshje të pakta dhe afatshkurtra shiu. Mbrëmja risjell moti e kthjellët dhe vranësirat e lehta në të gjithë territorin e Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 26°C.

Era do të fryjë e mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet detare dallgëzim të lartë 4 – 5 ballë./Opinion.al

Pas