Kryesore

Voltana Ademi voton për shkarkimin e Bashës: Është pjesëmarrje që të emocionon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 18/12/21 |
Opi Nion

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi në një prononcim për mediat ka folur për procesin e votimit të referendumin që po bëhet për shkarkimn e kreut të PD, Lulzim Bashës.

Ajo tha se ka votuar në referendumin e organizuar nga Komisionit për Rithemelimin e PD për ratifikimin e vendimit të Kuvendit të 11 dhjetorit.

“Unë jam e kënaqur që marr pjesë në një proces vullnet mirë, e theksoj të demokratëve. Një proces që është një leksion demokracie për të gjithë, për të ratifikuar një vendim të datës 11 dhjetor, të thirrur nga antarësia dhe delegatët e PD. Procesi i votimit po ecën mirë, ka një pjesëmarrje të lavdërueshme, unë mund të them se them se është pjesëmarrje që të emocionon. Për këtë duhet të jetë një reflektim për të gjithë ne, për atë çfarë reflekton ky proces dhe kjo thirrje shpirtërore e demokratëve për të ndryshuar. Në aspektin e ringritjes së partisë demokratike, përbën themelin dhe rëndësinë që vetë demokratët i kanë dhënë, duke vlerësuar faktin se PD duhet të ringrihet mbi vlerat që ajo u krijua”-tha kryebashkiakja.

Më tej Ademi theksoi se ky proces shkon përtej emrave.

Fakti i këtij procesi që po ndodh sot shkon përtej emrave. Është fakti i një nevoje, prezenca e të gjithëve e dëshmon. Është një nevojë e demokratëve për të ringritur PD-në”,-deklaroi Ademi.

Pas