Aktualitet

Vokshi:Kushi tentoi që të tërhiqja deklaratat dhe denoncimet,ka degraduar arsiminBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:33 - 13/07/22 |
Opi Nion

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi në një prononcim për mediat hodhi akuza ndaj ministres së Arsimit, Evis Kushi dhe kryeministrit Edi Rama.

Vokshi foli para SPAK, ku ishte paraqitur sot për seancën e radhës gjyqësore me ministren Kushi.

Pas përfundimit të seancës gjyqësore, Vokshi tha se seanca e sotme ishte pajtuese dhe se ministrja e Arsimit tentoi që ajo të tërhiqej nga deklaratat dhe denoncimet e saj.

Ndërsa Vokshi u shpreh se nuk mund të pajtohej me Evis Kushin apo Edi Ramën, të cilët sipas saj po keqtrajtojnë mësuesit dhe nxënësit në Shqipëri.

Meqenëse ishte seancë pajtuese, sigurisht ministrja Kushi tentoi që unë të tërhiqja deklaratat dhe denoncimet e mia. Kjo sigurisht nuk ndodh. Si mundem unë të pajtohem me ministren Kushi kur ajo e ka degraduar arsimin, kur e ka shndërruar atë në celulë të Partisë Socialiste. Si mund unë të pajtohem me Evis Kushin apo të bëhem palë me qeverinë që po keqtrajton mësuesit dhe nuk u jep nxënësve dhe studentëve arsimin që ata meritojnë”,-tha Vokshi.

Pas