Aktualitet

Vlorë/ Përfshihet nga zjarri kabina elektrike, furnizon me energji zona historikeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:35 - 26/06/22 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme është përfshirë nga zjarri kabina që furnizon me energji elektrike qendrën historike në Vlorë.

Referuar informacioneve, pranë kabinës së përfshirë nga flakët është dëgjuar edhe një shpërthim i fortë.

Në zonën ku ndodhet kabina ka mbërritur zjarrfikësja dhe punonjësit e policisë, ndërsa nuk raportohet për persona të lënduar. Ndërkohë, zona është pa energji elektrike frekuentohet nga turistë të huaja dhe qytetarë.

Pas