Aktualitet

Vlorë/ Me thikë me vete, 15-vjeçarja kërcënon shoqen e saj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:58 - 10/12/21 |
Opi Nion

Një e vajzë e mitur, 15-vjeçare në Vlorë është vënë nën hetim nga policia pasi ka kërcënuar me thikë bashkëmoshataren e saj.

Në një njoftim për mediat policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta.  E mitura akuzohet për veprat penale “Kanosja”  dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

Po nga specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë u procedua penalisht për veprat penale “Kanosja” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, një shtetase e mitur 15 vjeçe, pasi për motive të dobëta, ka kanosur me thikë bashkëmoshataren e saj”, thotë policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas