Politikë

Vjosa Osmani në Kuvend, Paloka: E turpshme që Rama bojkotoi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:45 - 17/12/20 |
Semiljana Azizi

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar për mungesën e kryeministrit Edi Rama në parlament gjatë kohës kur Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani mbajti fjalimin e saj.

Sipas Plokës, një akt i tillë, i turpshëm dhe i shëmtuar nuk ka ndodhur kurrë më parë, e nga anë e Ramës ky është një bojkotim.

“Është e turpshme që Rama bojkotoi sot fjalimin e Presidentes së Kosovës në parlament. Kjo nuk ka ndodhur kurrë në Shqipëri dhe është nje akt i shëmtuar politik dhe jo vetëm i shtyrë nga ata që Rama i konsideron partnerët te tij në Ballkan.“- shkruan Paloka.

Edi Paloka shprehet se Rama e ka bërë këtë akt pas partneritetit që ka në Ballkan, e sipas tij kryeministri ka tradhtuar vlerat e kombit.

Postim i plotë:

Eshte e turpshme qe Rama bojkotoi sot fjalimin e Presidentes se Kosoves ne parlament. Kio nuk ka ndodhur kurre ne Shqiperi dhe eshte nje akt i shemtuar politik dhe jo vetem i shtyre nga ata qe Rama i konsideron partnere te tij ne Ballkan.

Edi Rama tradhetoi sot vlerat e kombit dhe per fat te keq nuk eshte hera e pare qe e ben kete. Motivet politike dhe personale qe e shtyne ta beje kete akt jane te pafalshme./Opinion.al

Pas