Aktualitet

Vizita e Merkelit në Tiranë, zbardhet axhenda e kancelares gjermane


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:05 - 13/09/21 |
Opi Nion

Kancelarja gjermane Angela Merkel të martën do të vizitojë vendin tonë. Ndërkohë është zbardhur programi i vizitës së Kancelares Merkel.

Kështu, në orën 10:20 do të mbahet ceremonia e mikpritjes në Pallatin e Brigadave, më pas Merkel do të ketë një takim kokë më kokë me Kryeministrin Edi Rama. Në orën 11:00, do të zhvillohet takimi bilateral mes dy delegacioneve në Pallatin e Brigadave.

Më pas, në orën 11:50, pritet mbërritja e Kryeministrit dhe krerëve të qeverive të, po ashtu edhe mbërritja e Kancelares Merkel.

Më pas në 14:35, mes Kryeministrit Rama dhe Kancelares Merkel do të mbahet një konferencë për shtyp./Opinion.al

Pas