Kronikë

Viktima e vrasjes në Kodër Kamzë ishte shok me Erigers Mihasin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:19 - 23/12/21 |
el ida

Cen Karriçi, 30-vjeçari që u qëllua me armë zjarri mbrëmjen e sotme në automjetin e tij, ishte shok me Erigers Mihasin, një prej viktimave të ngjarjes së Astirit mbrëmjen e 13 nëntorit.  Megjithatë ende nuk ka të dhëna nëse të dyja vrasjet kanë lidhje me njëra-tjetrën.

Sikurse bëhet me dije, Karriçi ka qenë një person me precedent penalë dhe është arrestuar më parë për plagosje me dashje në Tiranë dhe për armëmbajtje pa leje.

Ai është arrestuar në shkurt të këtij viti në një objekt në afërsi të Milotit, ku nga kontrollet e policisë, në këtë ambient është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë tip “Glock”, fishekë dhe targa të vjedhura.

30-vjeçari Cen Karriçi është gjetur brenda mjetit të tij nga kalimtarët e rastit në zonën e Kodër Kamzës. Ai kishte ende shenja jete, por gjatë rrugës për në spital ka ndërruar jetë./Opinion.al

Ne foto: Cen Karrici gjate arrestimit nga policia, Shkurt 2021 

 

Pas