Aktualitet

VideoLajm/ Trageti bllokon prej disa orësh pasagjerët, udhëtarët rrihen me leva dhe grushte


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:55 - 12/08/18 |
b.f

Të bllokuar prej disa orësh në traget, pa asnjë shpjegim për vonesën e krijuar, dhjetra pasagjerë të linjës Bari-Durrës, janë përleshur fizikisht me stafin e këtij trageti.

Udhëtarët kanë deklaruar se janë detyruar të qëndrojnë me orë të tëra të bllokuar, ndërsa askush nga stafi nuk u kthente përgjigje.

Pamjet e videos tregojnë një situatë dramatike, ku dhjetra persona përleshen fizikisht, ndërsa përdorin edhe mjete të forta për të sulmuar njëri-tjetrin.

Disa policë shqiptarë dhe familjarë janë munduar të shuajnë konfliktin, por siç duket ka qenë e pamundur.

 

 

Pas