Aktualitet

Video/”Eja, mblidhuni këtu,këtu!” studentët e Elbasanit bojkotojnë mësimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:37 - 10/01/19 |
b.f

Sot ka ndryshuar forma e protestës studentore. Ata nuk janë në bulevard duke kërkuar plotësimin e kerkesave, por janë ngujuar nëpër fakultetet e tyre. Pas Tiranës, e njëjta situate është edhe në Elbasan.

Në videon më poshtë shohim studentet në hyrje të fakultetit me pankarta në duar dhe thirrje “Eja mblidhuni, këtu, këtu!”. Në universitetin e Elbasanit, informohemi se sot nuk eshte zhvilluar asnje ore mesimi.

Pas