Te Fundit

Video/ Zjarret në SHBA, të udhëtosh përmes flakëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:16 - 23/07/21 |
Opi Nion

Prej disa ditësh SHBA ka shënuar disa vatra të mëdha zjarri si pasojë  e rritjes së temperaturave.

Në media janë publikuar pamje të zjarrfikësve amerikanë të cilët udhëtojnë me mjetin e tyre përmes flakëve në Kaliforninë Veriore.

Videoja tregon flakët që rrethojnë kamionin e tyre dhe hirin që digjet ende në xhamin e përparmë.

Zjarri filloi në 4 korrik dhe vlerësohet të ketë djegur tashmë më shumë se 50,000 hektarë tokë./ Opinion.al

Pas