Bota

VIDEO/ Vrau deputetin britanik, momenti kur autori lëvizte i qetë në rrugë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:06 - 19/10/21 |
Opi Nion

Janë publikuar pamje të autorit të vrasjes së deputetit të britanik pak para se të kryente krimin e rëndë. Siç shihet pamjet e siguruara nga kamerat e sigurisë, 25-vjeçari është duke ecur ngadalë me një çantë shpine pranë shtëpisë së tij në veri të Londrës.

I riu ka qenë duke shkruar drejt stacionit të trenit Gospel Oak kur kamerat e fiksuan jashtë një dyqani në Highgate Road.

Në pamjet e siguruara nga Sky News, ai shihet duke ecur me qetësi në rrugë i veshur me pantallona të zeza dhe një pallto të gjelbër.

Policia po heton lëvizjet e 25-vjeçarit para vrasjes së deputetit. Ali Harbi Ali u arrestua pak orë pas sulmit me thikë dhe tashmë ndodhet në qeli, por hetuesit po përpiqen të kuptojnë motivet e këtij sulmi ndaj ligjvënësit.

Deputeti i Partisë Konservatore, Sir David  Amess u vra të premten e kaluar  pranë Kishës Metodiste në Belfairs.

Pas