Aktualitet

Video/ Vittorio Sgarbi rrezikoi të mbytej në Shqipëri, si e shpëtoi vajza


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:54 - 06/06/20 |
Opi Nion

Personaliteti i madh italian Vittorio Sgarbi i cili ka ardhur për të vizituar në Shqipërinë, u përball me një incidentë që mund t’i kishte marrë jetën.

Kritiku italian i artit dhe politikan, ka qenë duke notuar në Palasë, por dallgët e mëdha ia kanë vështirësuar notimin duke bërë që të rrezikojë edhe të mbytet.

Sgarbi u zhduk papritur në det për shkak të dallgëve, por më pas u shfaq përsëri, duke u përpjekur për të dalë në breg.  Ka qenë vajza e tij, Alba dhe një roje shpëtimi nga vendpushimi, të cilët e ndihmuan që të dilte nga deti.

Në këtë incident Sgarbi humbi syzet e tij që nuk i heq kurrë. Me Sgarbin, përveç bashkëpunëtorëve të tij, ishte edhe kryetari i bashkisë së Vlorës, mjeku Dritan Leli./ Opinion.al

Pas