Bota

VIDEO/ Trump-protestuesve: E di që jeni të lënduar, por shkoni në shtëpi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:59 - 06/01/21 |
Doriana Çepunaj

Presidenti ende në detyrë i SHBA, Donald Trump iu ka bërë sërish thirrje mbështetësve të tij, për t’i dhënë fund protestës.

Trump iu është drejtuar protestuesve, duke iu thënë që të shkojnë në shtëpi dhe të qëndrojnë në paqe. Ai shton se e di që mbështetësit e tij ndihen të lënduar dhe iu dhemb humbja e zgjedhjeve por duhet të respektojnë ligjin dhe rendin.

 “E di që ju dhemb, e di që jeni lënduar. Ne patëm zgjedhje që u vodhën. Gjithkush e di, sidomos pala tjetër, duhet të shkoni në shtëpi tani, duhet të kemi paqe.”- tha Trump.

Ndërkohë ai ka falënderuar mbështetësit e tij: Duhet të respektojmë njerëzit, s’duam të lëndohet askush. Duhet të kemi paqe. Ju dua, ju e patë çfarë ndodhi. Nuk mund të tregohemi të dhunshëm”.

Reagimi i Trump erdhi vetëm pak minuta pasi Biden i kërkoi Presidentit në detyrë  Donald Trump të dalë në televizion dhe të kërkojë që kjo kapje e Kapitolit të përfundojë./Opinion.al

Pas