Sociale

Infektohet me Covid mjeku Arian Harxhi, dërgohet në Turqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:55 - 06/01/21 |
el ida

Mjeku infeksionit Arian Harxhi është prekur nga koronavirusi. Drejtuesi i spitalit Covid 3, i cili gjatë kësaj periudhe u ka ardhur në ndihmë shumë pacientëve, ka shfaqur një situatë jo të qëndrueshme dhe për këtë arsye është dërguar për mjekim më të specializuar në Turqi.

Harxhi është gjendur qysh në fillim të pandemisë, në krye të grupit të mjekëve që kanë luftuar kundër Covid -19./Opinion.al

Pas