Sport

Video/ Trajneri izraelit godet me shuplakë futbollistinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:00 - 28/09/22 |
Opi Nion

Një incident është regjistruar në kombëtaren e Izraelit të U21.  Trajneri i të rinjve Guy Luzon u përfshi në një debat me një nga lojtarët më të mirë të U21 të Izraelit, Ziv Morgan. Fillimisht trajneri dhe lojtari janë përfshirë në një debat verbal, por më pas Luzon e ka goditur të riun me shuplakë.

Ky rast u regjistrua pas ndeshjes ndaj Irlandës e vlefshme për play-off në Kampionatin Europian për të rinjtë. Izraelitët mundën që të kualifikoheshin pas goditjes së penalltive.

Siç dallohet në video, pavarësisht shuplakës mes mbrojtësit dhe trajnerit vijoi debati i nxehur me fjalë. Por ky moment nuk ka kaluar pa u parë nga komentuesit në rrjetet sociale.

Guy Luzon është turpi i futbollit izraelit”, tha një komentues. Luzon mori drejtimin e skuadrës U21 gjatë këtij viti për herë të dytë. Të njëjtin pozicion e kishte pasur edhe në vitin 2010.

 

Pas