Aktualitet

VIDEO/ Tirana si Italia, “lufton” koronavirusin me këngëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:16 - 14/03/20 |
el ida

Koronavirusi i ka përballur shqiptarët me një situatë të pazakontë.

Por ashtu si në Itali, ku qytetarët në ballkone, kënduan në kor për t’i dhënë kurajo njëri-tjetrit, edhe në ballkonet e familjeve shqiptare në Tiranën e re, sot është dëgjuar një himn i bukur pranvere.

Një altoportlant që luante këngën e Frederik Ndocit, “Me një lule s’vjen pranvera”, përpiqet të ushqejë shpresë mes qytarëve se kjo gjendje do të marrë fund shpejt dhe jeta “do të nisë” përsëri./Opinion.al

 

Pas