Sport

Video/ Tentoi të ngrejë 250 kg, peshëngritësit i thuhen këmbët


               Publikuar në : 15:18 - 21/05/19 |
Opi Nion

Një peshëngritësi i janë thyer këmbët pasi tentoi të ngrejë shtangën me peshë 250 kg gjatë një konkursi në Rusi.

Në video shihet Radashkevich i cili tenton të ngrejë shtangën para se ti përkulen këmbët dhe më pas ti thyhen.

Peshëngritësi u dërgua menjëherë ai u dërgua në spital, ku mori mjekimin e nevojshëm.

Sipas mjekëve, Radashkevich duhet të bëjë rehabilitim të gjatë dhe nuk do të jetë më në gjendje të punojë si trajner personal./ Opiniona.al E.Xh.

Pas