Aktualitet

Video/Të qeshur në kafaz, 3 të rinjtë që falsifikonin monedhat presin vendimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:42 - 20/04/22 |
Opi Nion

Kanë dalë mëngjesin e kësaj të mërkure para gjykatës për tu njohur me masën e sigurisë tre të rinjtë e arrestuar dy ditë më parë nga Policia e Tiranës, pasi hidhnin në treg para të falsifikuara.

Sikurse duket në video Viard Kotori, Etmond Dokushi dhe Ervin Kamolli ndodhen në kafazin e të pandehurve të qetë, e madje edhe të buzëqeshur.

Të rinjtë u arrestuan më 18 prill, pasi Kotori tentoi të thyente në një ‘Exchange’ dollarë të falsifikuar. Punonjësja e ‘Exchange’ zbuloi falsifikimin dhe lajmëroi policinë, ku më pas u vunë në pranga tre persona.

29-vjeçari u identifikua nga policia përmes tatuazhit të tij në krah dhe mjetit që përdorte.

Pas