Sport

VIDEO/ Talenti spanjoll 17-vjeçar hyn në histori me një super gol


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:51 - 06/09/20 |
Al Do

Sulmuesi i Barcelonës, Ansu Fati ka shënuar në ndeshje e sotme të Spanjës kundër Ukrainës duke u bërë kështu golashënuesi më i ri në historinë e vendit të tij.

Talenti 17-vjeçar lëshoi një goditje në kufijtë e zonës e cila përfundoi në rrjetë pasi topi preku fillimisht shtyllën.

Ndeshja mes Spanjës dhe Ukrainës është e vlefshëme për UEFA Nations League.

Duket se ky është viti i sukseseve për Ansu Fati. Futbollisiti i lindur në vitin 2002, vendosi rekorde edhe me fanellën e Barcelonës duke u bërë debutuesi dhe golashënuesi më i ri i historisë së saj./ Opinion.al

Pas