Bota

VIDEO/ Shpërthehet me tritol kazinoja e ish-presidentit Donald Trump


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:34 - 17/02/21 |
Semiljana Azizi

Hotel Atlantic dhe kazinoja e ish-presidentit Donald Trump, “Atlantic City”, u shpërthyen orët e para të mëngjesit të ditës së sotme.

Objektet, ish-hoteli dhe kazinoja “Trump Plaza”, ishin të mbyllura që nga viti 2014.

Ndërtesa është një element identifikues në Boardwalk, teksa u shkatërrua këtë mëngjes, duke lënë pas vetëm shtëllunga tymi dhe inerte të shumta. Bernie Dillon, ish-menaxheri i hotelit, tha se kjo godinë ka qenë një vend i preferuar për të famshmit.

Kujtojmë se “Trump Plaza” së pari ishte hapur në vitin 1984 dhe për një kohë ishte kazinoja më e suksesshme në Atlantic City. Ajo ka qenë në atë kohë edhe një prej objekteve kryesore në portofolin e pasurive të patundshme të ish-Presidentit Donald Trump.

Rreth 3,000 copë dinamit u përdorën për të shpërthyer ndërtesën 34-katëshe, njoftoi New York Times. Shkatërrimi zgjati vetëm disa sekonda. /Opinion.al

Pas