Rajoni

Koronavirusi/ 7 viktima dhe 347 raste në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:46 - 17/02/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut kanë raportuar në 24 orët e fundit shtatë viktima nga COVID-19.

Referuar autoriteteve, nga 2,383 testime të realizuara, 347 raste kanë rezultuar pozitivë. Bëhet me dije se 168 pacientë janë shëruar nga virusi në harkun kohor prej 24 orësh.

Sakaq rastet pozitivë janë në Shkup-157, Prilep – 35, Kavadar – 26, Ohër -19, Kumanovë – 14, Shtip dhe Negotinë – 13 secili, Tetovë – 12, Gjevgjeli – 10, Veles dhe Krushevo – nga 6, Manastir, Gostivar dhe Dellçevë – nga 5 secili, Strugë, Dibër , Kriva Palanka dhe Vinica – nga 3 secili, Resneni, Valandovo dhe Kratovo – nga 2 secili, Strumica, Kocani dhe Makedonska Kamenica – nga 1 secili./ Opinion.al

Pas