Sport

Video/Sherr masiv mes lojtarëve në ndeshjen Bylis-Laçi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:42 - 13/02/21 |
Opi Nion

Një sherr masiv ka ndodhur në ndeshjen Bylis-Laçi, duke përfshirë të gjithë lojëtarët në fushë e madje edhe stafin teknik të të dy skuadrave.

Gjithçka nisi pas një debati të sulmuesit Nwabueze me një mbrojtës vendas, pas një kartoni të kuq dhënë nga albitri ndaj sulumuesit.

Nwabueze fillimisht goditi me bërryl kundërshtarin dhe për këtë u ndëshkua me karton. Pas këtij momenti ai e ka goditur me shpullë lojtarin e Bylisit që ishte rrëzuar në tokë gjatë aksionit.  Në këtë kohë kanë reaguar lojëtarët e  Bylisit, por sulmuesi ka qëlluar me grusht.

Situata ka dalë jashtë kontrollit, duke kërkuar ndërhyrjen e forcave të rendit, ndërsa ndeshja u ndërpre për disa minuta,

Në pamje duket i gjakosur edhe zëvendës trajneri i Bylisit, Bekim Kuli./Opinion.al

 

Pas