Kryesore

Video/Rama në zyrë me homologun holandez:Ata më flasin,unë i dëgjoj dhe vizatoj  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:59 - 10/11/21 |
el ida

Kryeministri Rama ka ndarë në Instagram një video në të cilën shfaqet teksa i prezanton Kryeministrit holandez zyrën e tij.

Në video shihet Rama që i bën me dije homologut se e gjitha letra murale përmban në fakt vizatime të tij, ndërsa në një moment shprehet: Ata ulen të gjithë aty më flasin mua pë çdo gjë, ndërsa unë nga ajo anë, dëgjoj dhe vizatoj.

Ndërsa e prezanton mikun edhe me figurën e  Ismail Qemalit, Rama i tregon ndër të tjera një letër e shkruar nga Papa në të cilën përmendet kryeministri shqiptar.

“Unë nuk kam një letër nga Papa, do doja të kisha”, i përgjigjet homologu holandez, i cili duket jo pak i suprizuar nga zyra e Kryeministrit Shqiptarë. Të paktën kështu shfaqet në video./Opinion.al

Pas