Aktualitet

VIDEO/ Rama mbërrin në Pallatin Élysée, pritje e ngrohtë nga Macron


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:47 - 22/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama, ndodhet në Pallatin Élysée në Francë ku po zhvillon një takim me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Siç shihet nga pamjet e publikuara nga vetë kryeministri në Facebook, ka qenë vetë Macron që e ka pritur Ramën, teksa ka patur edhe një shtrëngim duarsh, e një përshëndetje për mediat.

Sakaq Rama ka bërë të ditur edhe arsyet e vizitës së tij. “I ftuar nga Presidenti Macron për një drekë pune mbi marrëdhëniet bilaterale, Planin Europian të Investimeve në Ballkan dhe situatën në rajonin tonë”, shkruan kreu i qeverisë./Opinion.al

Pas