Aktualitet

Video/ Rama futet në dhomën e vizitave, pacienti i ikën nga “duart” mjekut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:34 - 30/10/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, bashkë me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ishin sot në qendrën shëndetësore në Belsh. Ata panë nga afër ambientet e qendrës shëndetësore, pas rindërtimit të godinës.

Pasi përshëndeti disa nga pacientët që ishin të shtruar në qendrën shëndetësore, kryeministri bashkë me ministren u futën edhe në dhomat e vizitave.

Në një moment, kur kryeministri u fut në një prej dhomave të vizitave, ku një pacient po vizitohej, ky i fundit sapo pa Ramën i ka ikur doktorit nga “duart” për të përshëndetur kreun e qeverisë.

Në shenjë respketi pacienti i hoqi dhe kapelën, teksa Rama iu drejtua duke i thënë “mos luaj, mos luaj, vazhdo vizitën” dhe më pas u largua./ Opinion.al

Pas