Aktualitet

Video/Radhë në kufirin Shqipëri-Kosovë, qytetarët u bien borive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:52 - 05/09/21 |
Opi Nion

Radhë të gjata makinash janë krijuar këtë mbrëmje në kufirin Kosovë-Shqipëri. Sikurse shihet edhe në këtë video të dërguar në Klan Kosova, qytetarët në shenjë proteste kanë përdorur boritë. Duke qenë fundjavë një numër i madh shtetasish nga Kosova kanë hyrë në Shqipëri, por për shkak të masave anti-COVID të vendosura nga Qeveria e Kosovës, në kufi janë krijuar vonesa dhe radhë që shkojnë edhe në disa qindra metra./Opinion.al

Pas