Aktualitet

Video/ Qindra qytetarë e duartrokasin, ceremonia në nder të Luiza GegësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:12 - 23/08/22 |
Opi Nion

Ka nisur përpara Kryeministrisë ceremonia e veçantë në nder të atletes Luiza Gega që i solli medalje ari Shqipërisë.
Qindra qytetarë janë duke përshëndetur dhe duartrokituar kampionen e Europës. Për Gegën dhe trajnerin e saj është vënë në dispozicion një makinë retro kabriolet me të cilën parakaloi përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.
Luiza Gega fitoi medalje ari në atletikë në garën 3000 metra me pengesa. Shqiptarja ka bërë një paraqitje brilante në finale, duke ndalur kohën në 9 minuta, 11 sekonda e 31 të qindtat.

Pas