Aktualitet

Video/ Qeni pitbull sulmon pabesisht fëmijën e vogël…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:00 - 01/05/16 |
b.f

(KUJDES! PAMJE ME PËRMBAJTJE TË RËNDË) Si do të kishte reaguar secili prej jush nëse fëmija juaj apo një fëmijë cilido pranë jush do të sulmohej në mënyrë të tillë nga një qen si ky…??

Kjo ndodh çdo ditë në Tiranë, ku me dhjetëra persona me qenë të mëdhenj dhe të racave bastarde shëtisin dhe snobojnë nëpër rrugë, pa i vënë as maska kafshëve që mbajnë.

Po ashtu në shumë parqe dhe lulishte në kryeqytet, krahas femijëve janë me dhjetra individët që nxjerrin për shëtitje qenër të rrezikshëm, madje edhe duke i zënë ata me njëri-tjetrin.

Deri tani askush nuk ka marrë masa të mirëfillëta për të rregulluar një problematikë të tillë, raporton mapo. 

Por kujtojmë se vetëm disa ditë më parë një person në Tiranë, në tentativë për të vrarë një qen pitbull që i kishte kafshuar të shoqen, plagosi me armë edhe dy kalimtarë të rastësishëm.

Mos duhet të lindin hasmëri të reja përveç atyre të vjetrave tani, të cilat duhet të shkaktohen prej qenëve?

“I zoti i qenit do varur ndersa qeni do djegur me benzin. ..”,- është komenti që shoqëron këtë video në rrjetet sociale.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas