Aktualitet

Video/ Protestë në mbështetje të Kosovës para ambasadës serbe në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:41 - 27/12/22 |
Opi Nion

Teksa vijojnë tensionet në veri të Kosovës, përpara ambasadës së Serbisë në Tiranë po zhvillohet një protestë.

Një numër i konsiderueshëm qytetarësh janë mbledhur dhe po protestojnë pasi prej më shumë se 2 javësh serbët kanë ngritur barrikada në veri duke penguar lëvizjen e lirë të qytetarëve.

Protesta nisi me këndimin e himnit dhe përveç qytetarëve nga Shqipëria, ka prezencë edhe të qytetarëve nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut.

Tubimi është organizuar nga shoqëria civile dhe thonë se protestojnë kundër politikave destibilizueze dhe luftënxitëse nga Serbia.

Me thirrjet ‘Kosovë-Shqipëri ne jemi 1’, me flamuj kombëtarë dhe parulla në mbështetje të Kosovës, protestuesit i janë drejtuar ambasadës së Serbisë.

Pas