Kronikë

VIDEO/ Policia greke arreston shqiptarin e rrezikshëm, tentoi të përdhunonte 20-vjeçarenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:04 - 08/11/22 |
Opi Nion

Policia greke ka vënë në pranga një shqiptar i cili tentoi të përdhunonte një 20-vjeçare si dhe e ka dhunuar atë.

“Dragoi” i Nices, sikundër njihet për autoritetet greke është arrestuar edhe në vitin 2018 në Selanik për tentativë përdhunimi të një gruaje dhe u lirua nga burgu në Grevena në prill të 2022.

40-vjeçari është dërguar në prokurorinë publike të Pireut mesditën e së hënës. Ditën e sotme mediat greke kanë publikuar videon nga momenti kur e reja kërkon me dëshpërim ndihmë nga komshinjtë duke i rënë ziles së derës e duke bërtitur me të madhe: Ndihmëëë, më ndihmoni para se të vijë prapë ai, më ka thyer kokën nga goditjet.

Momentet e makthit që ka jetuar nga duart e shqiptarit të pamëshirshëm kur ai tentoi ta përdhunonte në rrugë në Nice mbrëmjen e së shtunës, vajza 20-vjeçare, e cila u shpëtua pasi arriti t’i rezistonte, ndodhi vetëm 3 minuta larg banesës së saj.

“Sulmi ndodhi tre minuta larg shtëpisë sime. Unë isha ulur në ballkon derisa shiu pushoi dhe ai ishte fshehur para meje. E pashë, kishte shumë plagë në fytyrë. Kishim të njohur të përbashkët dhe dija disa gjëra për këtë njeri. Mënyra se si ai po më shikonte më trembi. E kuptova se kush ishte dhe u tremba shumë” , rrëfen e reja.

“Kur nisa të largohesha, nuk e kuptova se kur erdhi nga pas, kur papritmas ndjeva një dorë që më mbylli gojën dhe hundën dhe filluam të ziheshim shumë pavarësisht terrorit që pata në atë moment. Një grua dëgjoi britmat e mia, unë bërtita “ndihmë” ndërsa ai më godiste në kokë. Më kujtohet kur ai pushoi së godituri, unë vrapova, pavarësisht goditjeve në fytyrë. Koka më është fryrë, syri, vetulla më janë fryrë të gjitha”, vijon ajo.

Pas