Bota

Video/ Po performonte live në Paris, këngëtari humb jetën në skenëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:33 - 16/10/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës gjatë një koncerti në Paris.

Këngëtari nga Haiti, emri i vërtetë i të cilit është Michael Benjamin ka rënë pa ndjenja në skenë teksa ishte duke performuar.

Mediat e huaja shkruajnë se këngëtari humbi jetën si pasojë e një arresti kardiak.

Ndërkohë, në mediat sociale po qarkullojnë video, nga momenti i rrëzimit të tij në skenë.

Sikurse shfaqet në video e mëposhtme, Benjamin po largohej drejt fundit të skenës, kur reperi është rrëzuar papritur. Menjëherë  është ndalur muzika, ndërsa të pranishmit në skenë janë afruar  pranë tij.

Siç raportojnë mediat e huaja, edhe pse mjekët bënë të pamundurën për ta shpëtuar, këngëtari nuk mundi të mbijetonte.

Ai ndodhej në Accor Arena me kapacitet 20,000 në Parisin lindor si i ftuar nga grupi Carimi.

Michael, djali i këngëtarit të famshëm Lionel Benjamin, lindi në kryeqytetin e Haitit Port-au-Prince në vitin 1981 dhe ishte i njohur në skenën muzikore lokale si këngëtar, shkrimtar dhe producent./Opinion.al

Pas