Bota

Video/ Po fliste në një konferencë, humb jetën diplomatiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:11 - 10/08/22 |
Opi Nion

Diplomati saudit Mohammad Fahad al-Qahtani ka humbur jetën papritur teksa po fliste në një konferencë në Kajro.

Në vidon që po bën xhiron e rrjeteve sociale shfaqet, biznesmeni saudit i cili u rrëzua gjatë fjalimit që ai po mbante  në mbështetje të arritjeve të presidentit egjiptian Abdel Fattah Al-Sisi, të hënën e 8 gushtit.

Përpara se të binte në tokë, Al-Qahtani, Kryetar i Bordit të Kompanisë Al-Salam Holding, e përshkroi Abdel Fattah Al-Sisi si një dekan të njerëzimit dhe një njeri të paqes.

Ndërkohë, raportohet gjithashtu se ai ishte në konferencë me gruan e tij Aisha Al-Jabri./Opinion.al

Pas