Sport

Video/Përfundon në koma gjatë ndeshjes, i riu do të shpërblehej me 30 euro


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:21 - 11/12/19 |
Opi Nion

Një “kikboksier” amator dhe i varfër në Kinë, ka përfunduar në gjendje kome gjatë përballej se me një tjetër sportis profesionist.

22-vjeçari, Ming Jiaxin kishte vetëm një muaj që kishte filluar stërvitjen në këtë sport, por pavarësisht përgatitjes së dobët të tij, ai kishte vendosur që të përballej me 19-vjeçarin profesionist.

Për këtë ndeshje, 22-vjeçari do të shpërblehej vetë 30 euro. Prej më shumë se 10 ditësh, Ming ndodhet në gjendje kome dhe familja e tij nga zonat rurale në Kinë është detyruar të paguajë deri tani më shumë se 20 mijë dollarë për faturat mjekësore./ Opinion.al

Pas