Bota

Video/ Pas shpërthimit, vijojnë protestat e dhunshme në Liban


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:52 - 09/08/20 |
Opi Nion

Libani është përfshirë nga protesta të dhunshme pas shpërthimit të fuqishëm që iu mori jetën 150 personave dhe plagosi mijëra të tjerë në Bejrut. Demostruesit kanë ndezur një zjarr para parlamentit, ndërsa bëjnë thirrje anti-qeveritare.

Pamjet tregojnë se policia ka hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit, të cilët depërtuan në zyrat e Ministrisë së Transportit dhe Akomodimit.

Qytetarët e pakënaqur po protestojnë kundër reagimit të qeverisë për shpërthimin katastrofik që ndodhi në portin e Bejrut pak ditë më parë./ Opinion.al

Pas