Bota

Video/Njerëzit në radhë përgjatë gjithë natës, mbreti Charles vizitë surprizëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:40 - 17/09/22 |
Opi Nion

Mbreti Charles i Anglisë dhe djali i tij princ William kanë dalë sot për të përshëndetur qytetarët e shumtë që me orë të tëra qëndrojnë në radhë për të bërë homazhe pranë arkivolit të Mbertëreshës Elizabeta II.

Një surprizë ka qenë kjo për qytetarët që kanë kaluar natën jashtë në radhë për të kryer homazhet e tyre.

Sipas të dhënave zyrtare, deri në mesnatën e së pretmes, 710 qytetarë kishin marrë asistencë nga shërbimet e urgjencës, teksa prisnin në radhë. Një ditë më parë himazheve u ishte bashkuar edhe futbollisti David Beckham i cili tha se kishte pritur në radhë 12 orë./Opinion.al

The King greets people currently queuing to see Queen Elizabeth II’s coffin

Latest https://t.co/mVlxDQ7xNW pic.twitter.com/SEeajLpA5E

— BBC Breaking News (@BBCBreaking) September 17, 2022

Pas