Aktualitet

Video/Një trëndafil për 4 të vrarët e 21 janarit, Rama homazhe në bulevard


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:21 - 21/01/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama i shpalli  “Dëshmorë të Atdheut” katër protestuesit e vrarë më 21 janar 2011.

Në fjalën e tij, Rama premtoi përsëri drejtësi për vrasjet që tronditën vendin 10 vite më parë.

Më pas, kryeministri i shoqëruar nga anëtarë të kabinetit të qeverisë dhe familjarë të viktimave, kanë mbajtur homazhe përkujtimore në vendet ku mbetën të vrarë Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj.

Rama dhe të pranishmit vendosën lule në vendet ku humbën jetën protestuesit dhe më pasi shkuan përsëri në ambientet e kryeminsitrisë./ Opinion.al

Pas