Kryesore

Video/ Nis me debate sesioni i ri parlamentar, deputetët e PD shkojnë bllokojnë foltorenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 16/01/23 |
Opi Nion

Ka nisur me debate sesioni i ri parlamentar këtë pasdite. Kryetari i PD, Sali Berisha ka akuzuar për korrupsion qeverinë “Rama” nga foltorja e Kuvendit.

Berisha tha se opozita do të bëj çdo kontroll të mundshëm ndaj qeverisë, që sipas tij është përfshirë në afera korruptive.

Pas këtyre akuzave, kryeparlamnetarja Lindita Nikolla i ndërpreu fjalën kreut të PD, me argumentin se nuk po i përmbahej procedurës.

Kjo gjë ka sill dhe reagimin e deputetëve demokrat që shkuan në foltore. Pas kësaj, situate, Nikolla e deklaroi të mbyllur seancën parlamentare.

Pavarësisht se seanca u mbyll, kryedemokrati vijoj fjalën e tij duke u lidhur live nëpërmjet “Facebook”.

Pas