Aktualitet

Video/Në selinë e PS me dy breshka,Rama: Nisim rrugën drejt fitores të zgjedhjeve vendoreBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:34 - 17/10/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar një video nga zyra e tij në selinë e Partisë Socialiste.

Në një videomesazh në rrjetin social “Facebook”, kreu i qeverisë shprehet se ka nisur punën drejt një fitore të re, atë të zgjedhjeve vendore.

Më tej kryeministri uroi që të bjerë sa më shumë shi,  në mënyrë që të prodhohet më shumë energji në hidrocentralet e vendit.

“Mirëmëngjesi, një ditë e re, një jave e re, në zyrën e Partisë Socialiste, për të nisur edhe një rrugë të re, drejt një fitore të re, atë të zgjedhjeve vendore. Në dialogun me komunitetin në të gjithë Shqipërinë, për qeverisjen vendore dhe për të sfidat e përbashkëta. Paçi një javë të mbarë, me sa më shumë shi mundësisht. Shiu nuk duhet të na harrojë, pasi na duhet për të luftuar me inflacionin e luftës së Putinit, që nuk e kemi sjellë ne, por duhet të bëjmë çmos ta lehtësojmë sa më shumë për të gjithë ju”, pohon Rama, ndërsa në video shfaqen edhe dy breshka që qëndrojnë në zyrën e tij.

Pas