Bota

Video/Ndërpritet debati Truss-Sunak, moderatorja humb ndjenjat në transmetim liveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:50 - 27/07/22 |
Opi Nion

Debati i fundit midis Rishi Sunak dhe Liz Truss, dy kandidatëve për kryeministër në Mbretërinë e Bashkuar është anuluar pasi prezantuesja humbi ndjenjat gjatë trasmetimit të drejtpërdrejtë.

Debati i Sun dhe Talk TV, i organizuar nga gazetarja Kate McCann u ndërpre papritmas pasi u dëgjua një përplasje e fortë.

Sikurse duket në video është Liz Truss, e friksuar, ajo që shkon drejt vendit ku qëndronte gazetarja menjëherë pasi u dëgjua përplasja.

Ndërkohë, TalkTV konfirmoi se McCann është “mirë”, por i ishte dhënë këshilla mjekësore për të mos vazhduar transmetimin.

Para se të ndërpritej transmetimi dy kandidatët për kryeministër po diskutonin për taksat, gjendjen e sistemit shëndetësor dhe rritjen e kostove të jetesës.

 

Pas