Bota

Video/ “Ndaloni përdhunimet në Ukrainë”, aktivistja proteston nudo në Kanë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:37 - 21/05/22 |
Opi Nion

Një aktiviste ka protestuar nudo në tapetin e kuq në Kanë kundër përdhunimeve të grave ukrainase gjatë agresionit rus.

Në trupin e saj aktivistja ka vendosur ngjyrat e flamurit të Ukrainës, ndërsa me zë të lartë kërkon ndalimin e dhunës dhe përdhunimeve që kryejnë ushtarët rusë në Ukrainë.

Gjatë javëve të fundit janë shtuar akuzat ndaj ushtrisë ruse për vrasjen e civilëve si dhe për dhunimin dhe përdhunimin e grave./Opinion.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TV KLAN (@rtvklan)

Pas