Kronikë

Video/Momenti kur një person i armatosur hyn në lokal dhe qëllon për vdekje shqiptarinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:12 - 18/12/22 |
Opi Nion

Një shqiptar ka mbetur i vdekur dhe një tjetër është plagosur  pas një sulmi me armë zjarri në Athinë. Ngjarja ndodhi  jashtë një kafeneje në sheshin Nea Smyrni, ndërsa nga plumbat është plagosur edhe një grua e cila ndodhej aty rastësisht.

Mediat greke kanë publikuar videon nga kur autori i maskuar hyn në lokal dhe hap zjarr. Ndërkohë, identiteti i viktimës dhe shokut të tij të plagosur ende nuk dihet. Nga dyshimet e para, flitet për një larje hesapesh./Opinion.al

 

Pas